Madarsko
Vlajka Maďarska. PHOTO: © European Union.

EÚ: Komisia prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom

Európska komisia vo štvrtok prijala dohodu o partnerstve s Maďarskom. Ako referuje web Komisie, dohoda obsahuje podrobný plán na zlepšenie administratívnej kapacity Maďarska a riešenie problémov, ako je transparentnosť a hospodárska súťaž vo verejnom obstarávaní; prevencia, odhaľovanie a náprava korupcie; podvody a konflikt záujmov; a budovanie kapacít príjemcov finančných prostriedkov z politiky súdržnosti a partnerov. Tento plán úzko súvisí s plánom obnovy a odolnosti a procesom podmienenosti právneho štátu.

Dohoda v celkovej hodnote takmer 22 miliárd eur na obdobie rokov 2021 – 2027 pomôže krajine realizovať spoločné priority EÚ, ako sú vyvážený územný rozvoj a spravodlivá klíma a digitálna transformácia, pričom podporí inovatívne a inkluzívne sociálne trhové hospodárstvo.

Dohoda o partnerstve je strategický dokument, ktorý vytvára základ pre investície z viacerých fondov EÚ. Táto dohoda s Maďarskom je poslednou z dohôd o partnerstve s 27 členskými štátmi, ktoré prijala Komisia.

Viac..  Le Maire: Verejný sektor v EÚ už nedokáže ďalej financovať boj proti zmene klímy

„Kohézne investície pomôžu premeniť Maďarsko na spravodlivejšie, ekologickejšie, inteligentnejšie a územne vyváženejšie hospodárstvo a spoločnosť. Tieto investície však môžu byť účinné len vtedy, ak ich sprevádza vhodné inštitucionálne a právne prostredie a ak sa realizujú v súlade s pravidlami a hodnotami EÚ,“ povedala eurokomisárka pre súdržnosť a reformy Elisa Ferreira.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Európsky parlament schválil zásadnú rozpočtovú podporu pre Ukrajinu a EÚ

Europoslanci schválili dlhodobé financovanie pre Ukrajinu, platformu Strategické technológie pre Európu (STEP) a súvisiace zásadné …

Consent choices