Univerzitná nemocnica Bratislava môže čerpať eurofondy v hodnote až 18,5 mil. eur

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) môže vďaka projektu Integrovaný regionálny operačný program (IROP), ktorý predstavuje pomoc z fondov EÚ, vôbec prvýkrát čerpať eurofondy v hodnote až 18,5 mil. eur. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, časť prostriedkov už bola využitá na nákup prístrojového vybavenia a modernizáciu priestorov.

Od nástupu nového vedenia UNB postupne od polovice minulého roka do nemocnice prichádzajú prvé prístroje. „Medzi moje priority v rámci skvalitnenia poskytovania zdravotnej starostlivosti patrí aj efektívne čerpanie eurofondov. Tento projekt považujem za jedinečnú príležitosť pre masívnu obnovu prístrojového vybavenia a tiež vybudovania nových, moderných priestorov, ktoré budú slúžiť pacientom a kvalita zdravotnej starostlivosti sa aj týmto posunie opäť o level vyššie,“ poznamenal riaditeľ UNB Alexander Mayer.

Z eurofondov plánujú nakúpiť takmer dvetisíc prístrojov a vybudovať nové moderné a multifunkčné operačné sály. „Na jednotlivých pracoviskách najväčšej slovenskej nemocnice už pribudli nové, moderné prístroje, ktoré sú nevyhnutné pri modernizácii a skvalitňovaní starostlivosti o pacientov,“ priblížila hovorkyňa UNB s tým, že v súčasnosti prebieha vyhodnocovanie ponúk v súťaži verejného obstarávania na vybudovanie spondylochirurgie, nákup anesteziologických prístrojov a tiež defibrilátorov v hodnote viac ako 10,5 mil. eur.

Počas niekoľkých týždňov budú do nemocnice dodané operačné mikroskopy, vyšetrovacie jednotky a tiež zubolekárska zostava, ktorá bude súčasťou prístrojovej obnovy na Klinike ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie v Nemocnici Ružinov. Všetky tieto prístroje sú v hodnote takmer milión eur. „V mesiaci január budú vyhlásené ďalšie súťaže na verejné obstarávanie v hodnote viac ako 5,69 mil. eur do ktorých spadajú endoskopické prístroje, sterilizačná technika, RTG prístroje, ale aj zariadenie kuchyne,“ dodala Kliská.

Viac..  Ekonomika eurozóny sa v 1. kvartáli vrátila k rastu, potvrdil Eurostat

V najbližších týždňoch pribudnú na pracoviská novorodeneckých oddelení UNB nové resuscitačné lôžka pre novorodencov a na gynekologické kliniky zase hybridné pôrodné lôžka. „Veríme, že takto postupne zmodernizujeme všetky pracoviská v našej nemocnici a zefektívnime tak nielen prácu našich zdravotníkov, ale benefitovať z tejto investície budú predovšetkým naši pacienti“, uzavrel Mayer.

(SITA)

O mam

Odporúčame pozrieť

Jozef Mihál: 25 000 000 eur. To je účet, ktorý nám v najbližších dňoch vystaví Európska komisia za kauzu dobytkár

25 000 000 eur. To je účet, ktorý nám v najbližších dňoch vystaví Európska komisia …

Consent choices