stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Ivan Štefanec: Chceme okamžité prepustenie politických väzňov v Bielorusku

Európsky parlament vyzval na okamžité a bezpodmienečné prepustenie všetkých politických väzňov v Bielorusku. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) sú ďalšie zásahy bieloruských štátnych orgánov voči novinárom, aktivistom a opozícii nemysliteľné a len potvrdzujú hanebnosť Lukašenkovho režimu a nevyhnutnosť, aby sa Bielorusko stalo čím skôr demokratickým štátom.

„Lukašenko doma zneužíva spravodlivosť brutálnym spôsobom a popri tom potichu kolaboruje s Putinom. Do kategórie zadržaných, zatknutých, odsúdených a väznených z politických dôvodov patrí už aj novinár Andrzej Poczobut a laureát Nobelovej ceny Ales Bialiatski. Verím, že raz príde čas, kedy budú predstavitelia dnešného bieloruského režimu stáť pred bieloruským súdom za vnútorné represálie a pred medzinárodným tribunálom za zločiny agresie voči Ukrajine,“ hovorí europoslanec.

Viac..  Peter Pollák: Deň pamiatky obetí holokaustu si musíme pripomínať: "Hitler nevyhral!"

O mam

Odporúčame pozrieť

M. Lexmann: Sloboda náboženského vierovyznania a presvedčenia v Bielorusku sa rapídne zhoršuje

Po júnovom zničení protestantského kostola v Minsku buldozérmi tento týždeň vtrhli bezpečnostné sily Lukašenkovho režimu …

Consent choices