Europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Týždeň v EP: Priority rozvoja európskej dopravnej siete a ochrana osobných údajov medzi EÚ a USA

Europoslanci budú hlasovať o nových usmerneniach pre rozvoj transeurópskej dopravnej siete. Zareagujú aj na najnovšie snahy o ustanovenie akceptovateľného rámca pre výmenu údajov medzi EÚ a USA.

Okrem výborov zasadnú tento týždeň aj poslanecké kluby, aby sa pripravili na nasledujúce plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutoční v dňoch 17. – 20. apríla v Štrasburgu.

Rozvoj európskej dopravnej siete: aktualizácia a reakcia na ruskú agresiu 

Výbor EP pre dopravu a cestovný ruch (TRAN) bude vo štvrtok hlasovať o legislatívnom návrhu, ktorý by mal aktualizovať usmernenia týkajúce sa rozvoja transeurópskej dopravnej siete, konkrétne cestných, železničných a vnútrozemských vodných koridorov. Súčasťou návrhu, ktoré reaguje aj na ruskú agresiu voči Ukrajine,  je utlmenie podpory pre budovanie prepojení s Ruskom a Bieloruskom a väčší dôraz na koridory s Ukrajinou a Moldavskom.

Ochrana osobných údajov medzi EÚ a USA

Výbor EP pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) vo štvrtok zareaguje na najnovšie úsilie o ustanovenie rámca pre výmenu osobných údajov medzi EÚ a USA, ktorý by bol prijateľný pre Súdny dvor Európskej únie. Poslanci prijmú v tejto veci nelegislatívne uznesenie.

Viac..  Voľby 2024: Zloženie nového Európskeho parlamentu

Príprava na plenárne zasadnutie

Poslanecké kluby sa budú tento týždeň zaoberať témami blížiaceho sa plenárneho zasadnutia, ktoré sa uskutoční v dňoch 17. – 20. apríla v Štrasburgu. Parlament ako celok bude na budúci týždeň hlasovať o reforme systému EÚ na obchodovanie s emisiami – a to aj pre leteckú a námornú dopravu, ale aj o mechanizme uhlíkovej kompenzácie na hraniciach a novom sociálno-klimatickom fonde. Poslanci sa budú venovať aj odlesňovaniu a udržateľnému kolobehu uhlíka a v rámci série debát s názvom „Toto je Európa“ privítajú v rokovacej sále EP luxemburského premiéra Xaviera Bettela.

 

O mam

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Týždeň v EP: Sloboda médií, umelá inteligencia, Euro 7 či bezpečnosť hračiek a sankcie

Umelá inteligencia: Parlament prijme prelomový zákon Poslanci budú hlasovať o nových pravidlách, ktoré zabezpečia, aby …

Consent choices