Silvio Berlusconi, bývalý taliansky premiér. PHOTO: © European Union 2019 - Source : EP

Metsolová i Tajani vyjadrili sústrasť v súvislosti s úmrtím Berlusconiho

Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová, bývalý predseda tejto inštitúcie Antonio Tajani i eurokomisár Paolo Gentiloni v pondelok vyjadrili sústrasť v súvislosti s úmrtím bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho. TASR o tom informuje na základe ich vyjadrení na sociálnej sieti.

Metsolová označila Berlusconiho za bojovníka a dlhoročného predstaviteľa talianskej i európskej politiky. „Otec, podnikateľ, poslanec Európskeho parlamentu, premiér a senátor. Zanechal svoju stopu a neupadne do zabudnutia,“ napísala. „So Silviom Berlusconim odchádza líder, ktorý v Taliansku v posledných desaťročiach zanechal hlbokú stopu,“ uviedol na Twitteri eurokomisár pre hospodárstvo a bývalý taliansky premiér Paolo Gentiloni. „Dnes pre všetkých nastala chvíľa sústrasti, blízkosti k jeho rodine a k talianskej spoločnosti,“ dodal.

Úradujúci taliansky minister zahraničných vecí Tajani na Twitteri písal o nesmiernom zármutku a vyslovil poďakovanie Silviovi Berlusconimu. Tajani sa po tom, ako sa dozvedel o Berlusconiho smrti, rozhodol skrátiť svoju cestu do USA, píše agentúra ANSA.
Berlusconi zomrel v pondelok vo veku 86 rokov v Miláne. Taliansky expremiér a líder koaličnej strany Forza Italia bol od piatka hospitalizovaný v milánskej nemocnici San Raffaele, aby podstúpil plánované lekárske testy súvisiace s leukémiou.

Viac..  Maroš Šefčovič je šiestym najvplyvnejším Európanom

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Sassoli

Zomrel predseda Európskeho parlamentu David Sassoli

V utorok nadránom zomrel predseda Európskeho parlamentu (EP) David Sassoli. Smutnú správu na sociálnej a …

Consent choices