Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /Jablko, RE/. PHOTO: redakcia/red.

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová napísala otvorený list Robertovi Ficovi: Ste kráľ

Pozdravujem vás, Robert Fico,

V prvom rade vám chcem povedať to, čo už po včerajšom odhalení výletu Pamely a Moniky viete: Ste kráľ.
Aby ste mi rozumeli správne, všetci (vrátane vás) vieme, že ste podľa Boha správnosti mali byť politická mŕtvola a v pásikavom pyžame vôbec po prvý raz makať vo verejný prospech. Namiesto toho sedíte na tróne.

Tak ako v Invalidovi sa všetko začalo poklopom, v tom vašom sa všetko začalo Matovičom. Nikto, ani vy, ste nečakali, že to dokáže tak domrviť. Najprv vás odmontoval z pozície premiéra, potom si na vašich (skutočných) zverstvách postavil kampaň. Národ ho korunoval. A on všetko posral (inak sa to nedá napísať a verím, že s vami sa takto môžem baviť).

Len preto dnes napínate svaly a verejne sa vyhrážate Danielovi Lipšicovi, Ondrejovi Repovi, Pamele Záleskej, Monike Tódovej a ďalším, že ich po voľbách vyženiete z krajiny.

Ten príbeh pokrivených faktov ste vo videu ako topánku zviazali tou vašou homofóbnou nenávisťou. Viete, že tá už raz zabíjala? Pôjdete na Zámockú tentoraz rovno vy alebo si niekoho najmete?

V tomto konkrétnom prípade Pamely a Moniky vám nahral na smeč DenníkN. Podľa môjho názoru mal otvorene odkomunikovať vzťah medzi svojou elitnou investigatívnou novinárkou a sudkyňou a oznámiť vopred, že novinárku presunul z investigatívy na publicistiku. Vy, ani ten váš poskok Daňo by ste teraz nemali nič.

Pre tých vašich 20-30% voličov, ktorí nemajú žiadne doplňujúce otázky, je to vaše video dobre vystavaná detektívka. Ten zvyšok by sa však mal začať pýtať.

Viac..  Katarína Roth Neveďalová: Právo veta si nepustíme. VIDEO

To si naozaj práve vy dovolíte hovoriť o podozrení, že Pamela Z. vynášala Monike T. citlivé a tajné informácie? A vy ste odkiaľ mali nahrávky policajtov, ktoré ste zmanipulovali, upravovali a pustili von?

To naozaj vy poukazujete na konflikt záujmov vyplývajúci zo vzťahu novinárky a sudkyne? Vy, ktorého sestru JUDr. Luciu Chabadovú, rod. Ficovú, dosadil Dobroslav Trnka na Generálnu prokuratúru na odbor, ktorý mal riešiť stíhania politikov?
Ste kráľ, lebo my sme amatéri a vaši voliči nemajú kapacitu pýtať sa tieto otázky a vyžadovať odpovede. Stačia im vaše homofóbne hoaxy.

Napriek tomu pevne verím, Robert Fico, že demokraticky zmýšľajúci voliči sa napokon zomknú a zosadia vás z trónu. História je plná kráľov, ktorí boli krvilační tyrani, psychopati a zlodeji. A ja som presvedčená, že väčšina ľudí nedovolí, aby nám takýto zlý kráľ vyhnal z krajiny čaputové, lipšicov, repov, záleské a tódové.

Verím, že vám zdravie praje.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /Jablko, RE/.

O red

Odporúčame pozrieť

zdravotne postihnuti

Európsky parlament prijíma preukaz pre osoby so zdravotným postihnutím pre celú EÚ

Európski poslanci dali poslednú zelenú európskemu preukazu pre osoby so zdravotným postihnutím a európskemu parkovaciemu …

Consent choices