Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD, SD/. PHOTO: FB KRN.

Katarína Roth Neveďalová: Štát v prípade migrantov opäť zlyháva

Premiérominister vnútra je dakde schovaný, nočný strážnik nevartuje. A už len čakám, kedy nám zasa potupne Rakúšania a Česi zatvoria hranice.

Od rána som v regióne na ukrajinských hraniciach. Pred rokom a pol bol zaplavený migrantmi z Ukrajiny. Vláda zaspala, tak bežní ľudia pomáhali, vymysleli systém podpory a nakoniec ich za to vláda trestala.

Ľudia, ktorých som stretla aj dnes. Ďakujeme vám za nezlomnosť a ľudskosť. A za to, že ste vyriešili to, čo štát nedokázal.
Posledné týždne zas počúvame o migrantoch. Tentoraz tých “druhých”, pochádzajúcich zo severnej Afriky a Blízkeho východu.
A šokujúco, vláda zasa nekoná. Premiérominister vnútra je dakde schovaný, nočný strážnik nevartuje. A už len čakám, kedy nám zasa potupne Rakúšania a Česi zatvoria hranice.

Nikto tu nevie urobiť poriadok. Pritom nie je to tak dávno, keď vláda robia “poriadok” s vlastnými občanmi, bol zákaz všetkého a nevedeli sme ani cestovať do susedného okresu bez priepustky. Teraz máme problém urobiť poriadok na hraniciach a vytvoriť systém, ktorý vyrieši veľké skupiny migrantov cez južnú hranicu, pomôže prihraničným starostom a bude kľud.
Zasa sú na to ľudia, nedobrovoľní dobrovoľníci a samosprávy samy. Zasa musia sanovať, riešiť, podporovať. Nevedia sa nikam, nikomu dovolať Štát zlyháva !

Viac..  Katarína Roth Neveďalová: So spoločným obstarávaním zbraní v EÚ som nesúhlasila

Čo sa musi stať, aby si to všimli v paláci?

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD, SD/.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: So spoločným obstarávaním zbraní v EÚ som nesúhlasila

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Poslanci …

Consent choices