Michal Wiezik, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2023.

Michal Wiezik: Plán pre zelenú budúcnosť

Progresívne Slovensko predstavilo svoj program do volieb. Sme stranou, ktorá považuje zelené politiky za kľúčové pre zvládnutie výziev budúcnosti. V našom programe nájdete rozsiahlu kapitolu venovanú klimatickej kríze, životnému prostrediu a ochrane prírody, či pôdohospodárstvu.

➡️ Chceme, aby Slovensko bolo zdravšou krajinou, smerujúcou ku klimatickej neutralite najneskôr do roku 2050.

➡️ Riešenia problémov životného prostredia a ochrany prírody považujeme nielen za nevyhnutnosť, ale aj za obrovskú príležitosť pre rozvoj našej spoločnosti, hospodárstva a regiónov na princípoch udržateľnosti, lokálnosti a obehovej ekonomiky.

➡️ Sme presvedčení, že poľnohospodárstvo má byť súcasťou riešenie ekologických problémov. Musí sa vo väčšej miere zamerať na produkciu zdravých a kvalitných potravín, ktoré sú produkované spôsobmi šetrnými k životnému prostrediu, v súlade s ochranou biodiverzity a klímy.

Viac..  Michal Wiezik: Komisia odmietla predložiť legislatívu na zlepšenie podmienok chovaných zvierat

✅ Potrebujeme zabezpečiť dôstojnú budúcnosť pre všetkých. V našom programe nájdete množstvo opatrení ako zmierniť dopad kríz, ktorým čelíme. Potrebujeme zabezpečiť dôstojnú budúcnosť pre všetkých. Tá musí byť zelená. V Progresívnom Slovensku sme na túto náročnú úlohu pripravení.

Michal Wiezik, europoslanec /PS, RE/.

O red

Odporúčame pozrieť

Michal Wiezik: Komisia odmietla predložiť legislatívu na zlepšenie podmienok chovaných zvierat

Na bezplatný odber spravodajstva z EÚ do vášho emailu sa môžete prihlásiť tu: PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …

Consent choices