Online trilaterálne rokovanie Slovenska. Maďarska a Európskej komisie. PHOTO: Kancelária MV SR

DIALÓG S MAĎARSKOM A EURÓPSKOU KOMISIOU V OBLASTI TRANZITNEJ MIGRÁCIE POKRAČUJE

Vo štvrtok sa uskutočnilo online trilaterálne stretnutie medzi Maďarskom, Slovenskom a Európskou komisiou na tému sekundárnej migračnej trasy prechádzajúcej cez územie našich krajín. Na stretnutí bol prítomný zástupca generálnej riaditeľky DG HOME a schengenský koordinátor Olivier ONIDI, zatiaľ čo Slovensko bolo zastúpené štátnym tajomníkom MV SR Martinom Kráľovičom.

Štátny tajomník upozornil na zvýšený migračný tlak zo západobakánskej trasy. Témou bol tiež proces registrácie migrantov v krajinách na vstupe do Európy. Maďarská strana navrhla, aby sa problémy riešili na úrovni policajných prezidentov a upozornila na zmeny v aktivitách prevádzačov migrantov.

Politickým cieľom Európskej komisie je zmodernizovať právny rámec, pričom niektoré návrhy Paktu o migrácii a azyle boli prijaté. Išlo predovšetkým o návrh nariadenia o skríningu migrantov s cieľom regulovať nápor už na hranici. Na stretnutí sa diskutovalo aj o možnostiach financovania a rozšírenia spolupráce s Bulharskom a Gréckom. Všetci prítomní sa zhodli na dôležitosti komunikácie so susednými krajinami a Európskou komisiou pri riešení migračných otázok.

Viac..  I. Štefanec: Žiadame bezpečnosť pre novinárov, aktivistov, náboženské menšiny a opozíciu v Bangladéši

O mam

Odporúčame pozrieť

migranti

Baerbocková varuje pred navrhovanými krízovými migračnými pravidlami EÚ

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková sa vyslovila proti zahrnutiu tzv. krízových nariadení do reformy …

Consent choices