Volodymyr Zelensky, prezident Ukrajiny. PHOTO: SITA/AP

V. Zelenskyj: Členstvo Ukrajiny v EÚ je už len otázkou času

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril v pondelok presvedčenie, že členstvo jeho krajiny v Európskej únii je už len otázkou času, informuje TASR podľa agentúry DPA.

Zelenskyj to povedal vo svojom pravidelnom večernom videopríhovore po návšteve vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella v Kyjeve. „My všetci vieme, že je len otázkou času, keď sa Ukrajina stane členom EÚ,“ podotkol Zelenskyj. Ukrajinský prezident v súvislosti s vopred neohláseným zasadaním ministrov zahraničných vecí 27 členských krajín Únie v Kyjeve dodal, že toto „stretnutie sa v podstate konalo už v EÚ“.

Počas pondelkovej historickej návštevy vyslali šéfovia diplomacií členských krajín Únie v Kyjeve spoločný znak podpory pre Ukrajinu, píše DPA. Ide tiež o prvý prípad, kedy sa zasadnutie ministrov konalo mimo hraníc EÚ. Na schôdzke sa zaoberali čo najefektívnejšími formami pomoci Ukrajine v čase, keď sa krajina bráni proti ruskej vojenskej invázii. Slovenskú republiku na stretnutí zastupoval minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský, ktorý označil prítomnosť šéfov diplomacie v Kyjeve za „symbol toho, že Európska únia neopúšťa Ukrajinu“.

(TASR)

Viac..  Komisia zasiela žiadosti o informácie spoločnostiam Meta a Snap podľa aktu o digitálnych službách

O mam

Odporúčame pozrieť

Vláda schválila programové vyhlásenie, členstvo v Európskej únii označila za nenahraditeľné

Vláda Slovenskej republiky schválila 13. novembra 2023 svoje programové vyhlásenie. „V časti „Zahraničná a európska …

Consent choices