disneyland

Europoslanci cestujúci do Štrasburgu skončili v Disneylande, pre pokazenú výhybku v Paríži

 

Vlak so stovkov poslancov Európskeho parlamentu a úradníkov Európskeho parlamentu v pondelok 16. októbra omylom  dorazil do Disneylandu v Paríži po tom, ako zle odbočil na ceste do Štrasburgu. Informoval o tom denník Politico.eu.

Ako uvádza portál Politico, bol to incident, ktorý nijako neodradí tých, ktorí sa tejto inštitúcii vysmievajú ako parlamentu Mickeyho Mousea.

Európsky parlament si každý mesiac prenajíma školenia výhradne pre zákonodarcov a úradníkov EÚ, aby ich dostal medzi svoje dve sídla v Bruseli a Štrasburgu vo východnom Francúzsku.

„Tím Disneyland,“ napísala holandská europoslankyňa Samira Rafaela na fotke, ktorú zverejnila na X, na ktorej je v kaviarenskom vozni vlaku s kolegom europoslancom Mohammedom Chahimom.

„Bohužiaľ, nemohli sme sa dostať von,“ povedal predstaviteľ EÚ, ktorý dodal, že počas krátkej zastávky v boxoch videl vrchol horskej dráhy Space Mountain.

Viac..  Komisia a vysoký predstaviteľ vyzývajú na jednotný postup proti všetkým formám nenávisti

Jeden poslanec sa sťažoval, že vo vlaku nie sú „žiadne atrakcie zadarmo“.

„Vodič musel prejsť na druhý koniec vlaku, reštartovať ho a ísť opačným smerom,“ povedal ďalší predstaviteľ.

„Nie sme parlament Mickey Mouse,“ povedal nemecký zákonodarca Daniel Freund.

Tretí poslanec vo vlaku, Emmanuel Foulon, žartoval, že parlament by mal teraz prijať Disneyho heslo: „Kde sa sny plnia“.

 

O neds

Consent choices