Viktor ORBAN
Maďarský premiér Viktor Orbán. PHOTO: © European Union- EP.

Orbán pred summitom EÚ v Bruseli vyhlásil, že je hrdý na vzťah s Putinom

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vo štvrtok pred dvojdňovým summitom Európskej únie v Bruseli vyhlásil, že je hrdý na svoj vzťah s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. S odvolaním sa na agentúru Reuters to uviedli viaceré maďarské médiá, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Maďarský premiér sa minulý týždeň v Pekingu stretol s prezidentom Ruska aj napriek tomu, že EÚ sa vzhľadom na vojnu na Ukrajine snaží čo najviac izolovať od Moskvy, píše Reuters. „Chceme urobiť všetko pre mier. Preto nechávame otvorené komunikačné kanály s Rusmi, inak by sme nemali ani len šancu na mier. Je to stratégia, na ktorú sme hrdí,“ podotkol maďarský ministerský predseda.

Orbán dodal, Maďarsko je jedinou krajinou, ktorá presadzuje mier, a ten by podľa jeho slov mal byť záujmom každého v Európe. Podľa agentúry MTI premiér tiež vyjadril nádej, že si aj v Bruseli uvedomia, že medzi teroristickými činmi a migráciou je zrejmý vzťah.

Viac..  V. Orbán: Musíme odmietnuť bruselský model Európy

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Viktor Orbán

Európska komisia: V dotazníku Orbánovej vlády sú úplne nepravdivé tvrdenia

Európska komisia (EK) nebude komentovať detaily aktuálneho dotazníka maďarskej vlády týkajúceho sa suverenity Maďarska. Vyhlásil …

Consent choices