Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB IŠ.

Ivan Štefanec: Nechceme zo Slovenska druhé Maďarsko

Európska ľudová strana navrhuje diskusiu o situácii na Slovensku na budúcotýždňovom plenárnom zasadnutí. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) dianie na Slovensku a kroky novej vlády vníma Brusel čoraz negatívnejšie s obavou, že pôjdeme maďarskou cestou.

„Európska ľudová strana vždy stála na strane demokracie, spravodlivosti a vízie spoločnej, mierovej, prosperujúcej a spolupracujúcej Európy. Obavy, že sa Slovensko vydáva na cestu Maďarska, ktoré chce z EÚ čerpať finančné výhody, no jeho hodnotové smerovanie pripomína dianie v nedemokratických nerozvinutých krajinách, sú namieste. Právny štát a spravodlivosť sú piliere, ktoré musíme ochraňovať. Z pozície europoslanca urobím všetko čo je v mojich silách, aby Slovensko z cesty seriózneho demokratického európskeho štátu nezišlo,“ povedal líder slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.

Viac..  Summit EÚ je aj skúškou trpezlivosti ostatných lídrov ohľadne konania Orbána

O mam

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Členstvo v Únii prinieslo Slovensku tisícky projektov a investícií vo výške 30 miliárd eur

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár v utorok otvoril sériu podujatí, …

Consent choices