Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/. PHOTO: redakcia/red.

Katarína Roth Neveďalová: Bezprecedentné uvoľnenie trhu pre ukrajinských poskytovateľov prepravy ničí živobytie našim prepravcom

Ako som avizovala, tento týždeň som absolvovala rokovanie s oboma zástupcami dopravcov na Slovensku. S ČESMAD Slovakia aj s UNASom. Nakoniec sa obe uskutočnili v Bratislave a nie na východe.

Chcem sa v prvom rade poďakovať za obe stretnutia, na ktorých mi ozrejmili a detailne vysvetlili situáciu tohto sektora a výzvy, ktorým čelia. Bezprecedentné uvoľnenie trhu pre ukrajinských poskytovateľov prepravy a zrušenie tzv povoleniek ničia našim dopravcom živobytie a konkurencieachopnosť. Plus nástup novoprijatej legislatívy, ktorá zvyšuje náklady verzus dopravcovia z tretej krajiny, ktorí nemusia spĺňať ani tú súčasnú, toto pomaly spôsobuje postupný kolabs sektoru dopravy na východe EÚ. Po farmároch sú to už aj dopravcovia.

Je to ťažký boj, do ktorého sme sa pustili, ale musíme vydržať. Verím, že nakoniec zvíťazí zdravý rozum a nájdeme a hlavne presadíme riešenie, kroré bude dobré. Nemôžeme si dovoliť, aby nám krachovali firmy, lebo nemôžu splácať lízingy, niekto iný im “zoberie” zákazky a my na nich uvalíme ďalšie povinnosti.

Viac..  M. Lexmann k medzištátnej sťažnosti SR v prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku

Budem sa touto témou ďalej zaoberat aj v Bruseli po sviatkoch. Viem, že aj naše Ministetstvo dopravy robí, čo sa dá, ale v Bruseli sme stále v menšine.

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa /SMER-SD/.

O red

Odporúčame pozrieť

Katarína Roth Neveďalová: Bojujeme za našich farmárov. VIDEO

Tri body nášho programu výboru pre poľnohospodárstvo v Europarlamente boli o Ukrajine. O dovoze poľnohospodárskych …

Consent choices