europsky parlament
Mimoriadne rokovanie Európskeho parlamentu v Štrasburgu. PHOTO: © European Union- EP.

Vyjadrenie premiéra Fica a ministra Blanára k aktuálnemu uzneseniu Európskeho parlamentu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odmieta vstupovanie Európskeho parlamentu do vnútropolitického diania v našom štáte. Vnímame kroky niektorých europoslancov na čele s p. Bilčíkom, ktorý kandidoval za koalíciu SPOLU-Progresívne Slovensko, len ako pokračovanie predvolebnej kampane, ktorá na Slovensku neprebiehala len na jeseň minulého roka, ale začala už rok predtým, kedy vládna koalícia stratila v decembri 2022 v parlamente väčšinu a tým aj relevanciu ďalej vládnuť. Len vďaka podpore p. prezidentky sa udržiavali pri moci a ani po voľbách 30. septembra 2023 stále neakceptovali, že nedostali dôveru od občanov a myslia si, že akýmikoľvek útokmi sa im podarí zvrátiť súčasný stav. A keď to nešlo na domácej pôde, tak zneužili na to pôdu európsku.

Dnes, 17. januára 2024, odhlasovali europoslanci uznesenie, ktorým nás upozorňujú, že ak bude pokračovať oslabovanie právneho štátu, tak nám môže hroziť zablokovanie eurofondov ako v prípade Maďarska. Na oslabovanie právneho štátu na Slovensku sme od roku 2020 upozorňovali ešte ako zástupcovia opozície domáce ústavné a kontrolné orgány, ale aj eurokomisára pre spravodlivosť Didiera Reyndersa. Napriek tomu sa z európskej strany nezaujímali o žiaden z prípadov toho, kedy boli obyvateľom upierané ich práva, kedy boli porušované základy právneho štátu a kedy bolo nadužívané skrátené legislatívne konanie v parlamente. Bolo absolútne ticho. A na údajné porušovanie právneho štátu sa ozývajú až teraz, keď progresívci a súčasná opozícia u nás prehrali vo všetkých voľbách a čakajú ich už len voľby prezidenta, kde majú vlastného kandidáta, na podporu ktorého robia protesty na Slovensku, a tiež júnové eurovoľby, kedy nemajú p. Bilčík a spol. žiadne výsledky, a tak sa potrebujú zviditeľňovať. A to aj za cenu poškodzovania záujmov našej vlasti.

Viac..  Komisia víta politickú dohodu o novom rámci správy hospodárskych záležitostí

Vyjadrenie na sociálnej sieti zverejnil premiér Robert Fico:

O mam

Odporúčame pozrieť

Slovensko

Členstvo v Únii prinieslo Slovensku tisícky projektov a investícií vo výške 30 miliárd eur

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár v utorok otvoril sériu podujatí, …

Consent choices