Protesty poľnohospodárov. PHOTO: TASR/AP/Christophe Ena

G. Meloniová: EÚ sa pri poľnohospodároch mýlila, teraz sa musí zmeniť

Európska únia (EÚ) sa dopustila omylov, keď v snahe znížiť množstvo emisií skleníkových plynov prinútila farmárov nechať rok ležať svoje polia úhorom, vpustila na trh lacné ukrajinské produkty a prijala ďalšie opatrenia penalizujúce poľnohospodársky sektor. Vyhlásila to vo štvrtok po summite Európskej rady talianska premiérka Giorgia Meloniová. TASR správu prebrala od agentúry ANSA.

Meloniová pripomenula, že v čase schvaľovania opatrení, ktoré v súčasnosti farmári kritizujú, bola na čele krajne pravicovej strany Bratia Talianska (FdI) a hlasovala proti ich prijatiu. „V Taliansku sme už urobili, čo bolo v našich silách, no je potrebné zmeniť politiku EÚ. Žiadam zvýšenie úsilia, no zmena smerovania môže prísť po voľbách do Europarlamentu. Dúfam, že prevládne odlišný ideologický prístup ako ten doterajší,“ vyhlásila Meloniová s odkazom na opatrenia, ktoré sa snažia zmierňovať účinky klimatickej zmeny.

Viac..  Ivan Štefanec: Malí farmári už mali mať európske peniaze na svojich účtoch

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a ďalší zástupcovia členských krajín EÚ sa vo štvrtok mali stretnúť so zástupcami najväčších belgických a európskych poľnohospodárskych odborov, pripomína ANSA. Poľnohospodári vo štvrtok zablokovali ulice Bruselu viac než tisícom traktorov. Roľníci v Taliansku tiež blokovali dopravu počas série protestov namierených proti politike EÚ.

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

Ivan Štefanec: Malí farmári už mali mať európske peniaze na svojich účtoch

V pondelok 26.2.2024 sa v Bruseli konalo stretnutie ministrov pôdohospodárstva Európskej ľudovej strany z rôznych …

Consent choices