Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: FB IŠ

Ivan Štefanec: Nedovoľme Rusku zasahovať do vnútorných procesov EÚ

Európsky parlament prijal uznesenie odsudzujúce zasahovanie Ruska do vnútorných záležitostí Európskej únie. Proces naštartovalo mediálne odhalenie lotyšskej poslankyne spolupracujúcej s ruskými bezpečnostnými službami. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) nejde len o ojedinelý prípad, čomu nasvedčuje rétorika a činy aj niektorých ďalších europoslancov.

„Je nemysliteľné, aby ruský vojnový režim zasahoval do záležitosti EÚ a poslanci Európskeho parlamentu spolupracovali s ruskými bezpečnostnými službami. Bohužiaľ, určite sa nejedná len o jediný prípad. Každú takúto aktivitu na pôde europarlamentu je potrebné dôsledne vyšetriť. Európska únia potrebuje mať jasný postup ako sa brániť pri ruskom zasahovaní do jej interných demokratických procesov,“ povedal líder slovenských europoslancov Európskej ľudovej strany Ivan Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: Potrebujeme posilniť dlhodobú odolnosť poľnohospodárstva EÚ

O mam

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Digitálny vodičský preukaz v mobile bude realitou

Európsky parlament schválil nové pravidlá EÚ o vodičských preukazoch. Okrem modernizácie systému vodičských preukazov prinášajú …

Consent choices