kyberneticka bezpecnost
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Eurobarometer: EÚ musí posilniť zručnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Z dnes uverejneného prieskumu Eurobarometra vyplýva, že nedostatok kybernetických zručností narastá, že je potrebných viac odborníkov na kybernetickú bezpečnosť a v každej spoločnosti naprieč EÚ musíme zvýšiť počet zamestnancov s vysokou úrovňou informovanosti o kybernetickej bezpečnosti.

Je to v súlade s nedávnou prognostickou správou agentúry ENISA, Agentúry EÚ pre kybernetickú bezpečnosť, v ktorej sa uvádza, že nedostatok kybernetických zručností je podľa všetkého úzko spojený s kybernetickými hrozbami. To predstavuje veľkú hrozbu pre fungovanie sietí a informačných systémov a jednotný trh ako celok. Komisia zintenzívnila svoje úsilie o zvýšenie informovanosti, zviditeľnenie iniciatív v oblasti kyberneticko-bezpečnostných zručností a zvýšenie počtu kvalifikovaných odborníkov v oblasti kybernetickej bezpečnosti v EÚ.

Tento rok Komisia vyčlenila 10 miliónov eur na podporu projektov, ktorých cieľom je realizovať programy odbornej prípravy v oblasti kybernetických zručností pre MSP, startupy a verejný sektor. Vďaka tomu sa celková suma investovaná od roku 2021 do projektov a iniciatív na podporu kybernetických zručností spolu s členskými štátmi a partnermi zo súkromného sektora zvýšila na približne 600 miliónov eur. Nové možnosti financovania budú k dispozícii na jeseň 2024.

Viac..  Otvorená verejná konzultácia: Nástroj technickej podpory – hodnotenie v polovici trvania

O mam

Odporúčame pozrieť

kyberneticke utoky

Účinnosť nadobúdajú nové pravidlá na posilnenie kybernetickej bezpečnosti inštitúcií EÚ

Nové nariadenie o kybernetickej bezpečnosti, ktorým sa stanovujú opatrenia na zabezpečenie vysokej úrovne spoločnej kybernetickej …

Consent choices