Parfumy, falzifikáty - ilustračné zábery. PHOTO TASR – Štefan Puškáš

EÚ udelila pokutu spoločnosti IFF za marenie vyšetrovania kartelu v oblasti vôní

Európska komisia v pondelok oznámila, že udelila pokutu 15,9 milióna eur americkej spoločnosti International Flavors & Fragrances (IFF) a jej francúzskej pobočke za marenie inšpekcie v rámci prebiehajúceho vyšetrovania podozrení z kartelu pri dodávkach vonných látok a vonných zložiek. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Komisia zistila, že počas inšpekcie v marci 2023 vedúci zamestnanec IFF zámerne vymazal správy v aplikácii WhatsApp, ktoré si vymenil s konkurentom,“ uviedla Komisia. Po tomto odhalení IFF okamžite uznala fakty a proaktívne spolupracovala s Komisiou počas inšpekcie a po nej. IFF pomohla Komisii obnoviť vymazané údaje, uvádza sa v správe.

Vyšetrovanie podozrivého kartelu v oblasti vôní, ktoré sa začalo v marci 2023, stále pokračuje a zameriava sa aj na švajčiarske spoločnosti Givaudan a Firmenich International, ako aj na nemeckú firmu Symrise, dodala Komisia. Dotknuté spoločnosti uviedli, že spolupracujú na vyšetrovaní kartelových dohôd, ktoré prebiehajú aj v iných jurisdikciách, hoci Symrise namietala proti vyšetrovaniu na súde.

Viac..  Pellegrini: Slovensko rešpektovalo väčšinu pri najvyšších pozíciách v EÚ

(TASR)

O mam

Odporúčame pozrieť

SR môže prísť o financie EÚ pre neplnenie záväzkov o obnoviteľných zdrojoch

V nedeľu (30. 6.) uplynula predĺžená lehota na prenesenie európskej smernice RED II o obnoviteľných …

Consent choices