Grécka vláda sa zameria na migráciu a plnenie úloh eurozóny

ATÉNY – Nová grécka vláda sa zameria hlavne na problematiky prisťahovalectva a tiež na plnenie úloh vyplývajúcich z tretieho záchranného programu eurozóny. Vyplýva to z informácii niektorých gréckych médií.

Nová koaličná vláda tvorená ľavicovou formáciou Syriza a nacionalistickými Nezávislými Grékmi by podľa denníka To Vima mala mať 25 až 27 ministrov a námestníkov ministrov v postavení plnoprávnych členov vlády.

Staronový minister financií

Ministrom financií by mohol byť opäť Euklidis Tsakalotos, ktorý dobre zapôsobil na rokovaniach s kolegami z krajín eurozóny. Špekuluje sa ale, že výrazne ľavicovo zameraný Tsakalotos už o funkciu nebude mať záujem.

Predpokladá sa, že do čela niektorých rezortov nastúpia nestraníci. Namiesto Tsakalotosa by mohol i financie viesť člen dočasnej úradníckej vlády, ktorá doviedla krajinu k predčasným voľbám, a to Jorgos Chuliarakis. Vďaka doterajším výsledkom by mohol v ministerskej funkcii zotrvať aj šéf rezortu pre prisťahovalectvo Janis Muzalas, ktorý tiež pôsobil v prechodnom kabinete.

Viac..  V EÚ chcú zjednotiť definíciu znásilnenia. V krajinách sú rôzne tresty za ten istý čin

Tsipras na summite

Šéf Nezávislých Grékov Panos Kammenos by mal opäť viesť ministerstvo obrany.

Nový kabinet zloží prísahu v stredu ráno. Hneď potom sa Tsipras presunie na summit Európskej únie, ktorý sa bude venovať imigrácii.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

 

 

 

O ram

Odporúčame pozrieť

eurozona

Spotrebitelia v eurozóne zvýšili inflačné očakávania

Domácnosti v eurozóne očakávajú, že inflácia zostane nad dvojpercentnou cieľovou hodnotou Európskej centrálnej banky (ECB) …

Consent choices