mikolasik
Europoslanec Miroslav Mikolášik. PHOTO: Mária Jakušová.

Europoslanec Mikolášik ponúka dobrovoľníkom finančnú podporu na projekty

Slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) rozdelí dobrovoľníkom jednorazové finančné granty. Návrh, ktorý je súčasťou programu s názvom Pomôžme dobru rásť, vyhlásila jeho kancelária ako ďalšie pokračovanie úspešných grantových kôl.

Projekt ponúka finančnú podporu združení, organizácií i spoločenstiev. Od 50 do 500 eur môžu dobrovoľníci žiadať na projekty, ktoré musia zrealizovať od 15. decembra tohto roka do konca marca 2019. Europoslanec Mikolášik chce grantovým programom podať pomocnú ruku tým, ktorí sa pri svojej službe druhým ľuďom stretávajú s potrebou finančnej podpory v oblastiach, ktoré je veľmi náročné alebo nemožné prefinancovať z vlastných zdrojov. V aktuálnej etape prerozdelí sumu tritisíc eur.

Pomôžme dobru rásť je úspešný príbeh, ktorý už roky pomáha nezištným dobrovoľníkom aktívne prispievať k pozitívnej zmene v spoločnosti,“ povedal europoslanec Mikolášik s tým, že program je navrhnutý tak, aby ľudí nezaťažoval zbytočnou byrokraciou.

Ste členmi dobrovoľníckych združení, organizácií, spoločenstiev a bez nároku na odmenu pracujete s ľuďmi a pre ľudí? Chcem vám podať pomocnú ruku. Ak si myslíte, že práve príbeh vašej dobrovoľníckej služby je natoľko dôležitý, že by mal byť podporený, dajte mi o tom určite vedieť, pozýva Mikolášik, ktorý je povolaním lekár.

Viac..  Scholz varoval pred voľbami do EP pred nárastom pravicového populizmu

O grant môže prostredníctvom internetového formulára požiadať každé združenie, hnutie, nezisková organizácia, ako aj spoločenstvo dobrovoľníkov, ktorí sa stretávajú za účelom pomoci druhým. Stihnúť to musia do 11. novembra. Získať podporu môže každé spoločenstvo osôb, ktoré sa bez nároku na odmenu venuje pomoci ľuďom, a to bez ohľadu na náboženské, národnostné či regionálne rozdiely.

Finančnú podporu môže získať konkrétna aktivita, materiálne vybavenie či úhrada netradičných výdavkov pre dobrovoľníkov. Bližšie informácie o projekte je možné nájsť TU.

O dac

Odporúčame pozrieť

mladez

Výzva na predkladanie návrhov na podporu dobrovoľníckej činnosti mládeže

Komisia vo štvrtok uverejnila prvú výzvu na predkladanie návrhov v rámci nového Európskeho zboru solidarity na …

Consent choices