plenarne zasadnutie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Europoslanci budú hlasovať o ďalších núdzových opatreniach na boj proti pandémii COVID-19

Poslancov Európskeho parlamentu čaká tento štvrtok a piatok plenárne zasadnutie. Počas neho budú rokovať a hlasovať o nových návrhoch Európskej komisie na zvládnutie pandémie COVID-19 v EÚ.

Počas plenárnej schôdze, ktorá sa uskutoční 16. a 17. apríla, by mali poslanci Európskeho parlamentu hlasovať o nástroji núdzovej pomoci pre sektor zdravotníctva najviac postihnutých krajín EÚ vo výške 3 miliárd EUR a o obstarávaní zdravotníckych potrieb pre krajiny EÚ, ktoré ho nemajú dostatok. Súčasťou balíka sú aj ďalšie finančné prostriedky pre Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb a na pomoc Grécku, ktoré čelí zvýšenému migračnému tlaku.

Poslanci by mali hlasovať aj pomoci pre najchudobnejších občanov a rizikové skupiny, vrátane poskytovanie ochranného materiálu a dodávok jedla.

Hlasovať sa bude aj o výnimočných opatreniach, ktoré by mali umožniť využívať kohézne a štrukturálne fondy EÚ na zmiernenie dopadov koronavírusu, ako aj o finančnej pomoci pre rybárov a akvakultúrnym chovateľom.

Viac..  Odhalenie špiónky aj podpora 50 miliárd eur. Europarlament zhodnotil dva roky vojny

Na programe je aj rozprava s Radou a Komisiou a hlasovanie o uznesení o koordinovanom postupe EÚ na boj proti pandémii Covid-19 a jeho dôsledkom.

Ako Európsky parlament funguje počas pandémie COVID-19

Parlament v týchto časoch zredukoval vo svojich priestoroch tradičné pracovné schôdze, ale svoje hlavné činnosti na schválenie naliehavých opatrení na boj proti pandémii vykonáva vďaka hlasovaniu na diaľku. Viac o tom, ako to funguje, sa dozviete vo videu.

O dac

Odporúčame pozrieť

Európsky parlament

Odhalenie špiónky aj podpora 50 miliárd eur. Europarlament zhodnotil dva roky vojny

Už sú to dva roky od agresívneho napadnutia Ukrajiny Ruskom. Toto dvojročné obdobie bilancoval už …

Consent choices