Ilustračné PHOTO: © European Union.

KORONAVÍRUS: Nemecko začína distribuovať vakcínu firmy AstraZeneca

Prvé dodávky vakcíny proti koronavírusu od firmy AstraZeneca, ktorú koncom januára schválila Európska lieková agentúra, budú v priebehu piatka distribuované do 16 nemeckých spolkových krajín. Informoval o tom nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn. Minister uviedol, že pridanie tretej vakcíny reálne zlepší nemeckú vakcinačnú kampaň, ktorá je doteraz v porovnaní s USA a Veľkou Britániou pomalá. Spahn však povedal, že vakcínou firmy AstraZeneca zatiaľ budú očkovať iba ľudí vo veku 18 až 64 rokov vzhľadom na nedostatok údajov o jej účinnosti u starších vekových skupín.

Šéf nemeckého rezortu zdravotníctva označil vakcínu firmy AstraZeneca za jeden z pozitívnych znakov v rámci boja proti koronavírusu spolu s faktom, že počet aktívnych infekcií v Nemecku prvý raz za dva mesiace klesol pod hranicu 200-tisíc a celoštátny počet nových potvrdených prípadov sa znížil na 80 infekcií týždenne na 100-tisíc obyvateľov. Nemecká kancelárka Angela Merkelová však vo štvrtok vyhlásila, že cieľom zostáva zníženie počtu nových nákaz týždenne na 50 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Viac..  Europoslanci prijali kľúčové nariadenie v boji proti sexuálnemu obťažovaniu detí

Klaus Cichutek, šéf nemeckej liekovej agentúry, uviedol, že jeho úrad v súčasnosti neodporúča predĺžiť obdobie medzi prvou a druhou dávkou vakcíny firmy AstraZeneca tak, ako to robí Veľká Británia. Prvú dávku očkovacej látky v Británii doteraz dostalo približne 10,5 milióna ľudí, pričom v Nemecku prvou dávkou zaočkovali len 2,1 milióna obyvateľov.

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

Le Maire: Dohoda Francúzska a Nemecka bude základom pre fiškálne pravidlá EÚ

Dohoda medzi Francúzskom a Nemeckom, dvoma najväčšími krajinami Európskej únie (EÚ), položí základy pre aktualizované …

Consent choices