Korcok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. Foto: MZVaEZ SR.

Korčok: Diplomacia bola tradične mužským povolaním, avšak aj slovenská diplomacia sa v tejto oblasti posúva ďalej

Diplomacia bola tradične povolaním, ktoré sa spájalo zväčša s mužmi, avšak spoločnosť sa postupne vyvíja a aj slovenská diplomacia sa v tejto oblasti posúva ďalej. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) Ivan Korčok (nom. SaS) pri príležitosti Medzinárodného dňa žien (8. marca). Preto sa šéf rezortu diplomacie spolu so štátnou tajomníčkou Ingrid Brockovou rozhodli rozbehnúť iniciatívu „Týždeň žien v diplomacii.“ Informoval o tom minister na svojom profile na sociálnej sieti.

Prostredníctvom podujatí, ktoré sa budú konať celý týždeň, chce ministerstvo oceniť prínos a zviditeľniť zastúpenie žien v slovenskej diplomacii, v medzinárodných organizáciách, ako aj v rámci rozvojových a humanitárnych projektoch vo svete. Korčok v pondelok 8. marca odovzdá ocenenia rezortu diplomacie piatim ženám, „ktorých celoživotné príbehy a práca v medzinárodnom prostredí sú príkladom a inšpiráciou pre mnohých“.

Okrem toho bude v pondelok štátna tajomníčka MZV diskutovať s veľvyslankyňami pôsobiacimi v Slovenskej republike. V utorok MZVEZ organizuje napríklad diskusiu Ženy v slovenskej diplomacii, v stredu rezort zverejní videoposolstvo námestníčky generálneho tajomníka OSN Aminy J. Mohammed a generálnej riaditeľky Svetovej zdravotníckej organizácie (WTO) Ngozi Okonjo-Iweala. Vo štvrtok rezort zahraničia predstaví riaditeľky Slovenských inštitútovv Budapešti, Prahe a Ríme a piatok venujú ženám v ekonomickej diplomacii.

Viac..  M. Beňová: Výzvy na posilňovanie demokratizácie európskych volieb sú falošné

„Verím, že aj prostredníctvom podujatia „Týždeň žien v diplomacii“ prispejeme k búraniu možno ustálených stereotypov a motivujeme tak mladé ženy a dievčatá, ktoré rozmýšľajú nad kariérou v zahraničnej politike, v diplomacii, alebo medzinárodných projektoch,“ dodal Kočok.

O redakcia/SITA

Odporúčame pozrieť

Korcok

Slovensko prišlo o rešpektovaného ministra zahraničných vecí, Korčok podal demisiu s kolegami zo SaS

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí, Ivan Korčok, podal v pondelok demisiu. Z vlády odchádza …

Consent choices