stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Azylové zákony musia ostať vo výhradnej kompetencii štátov

Na margo prerokovávania novej azylovej politiky Európskej únie v Európskom parlamente uvádza europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), že základné azylové zakonodarstvo musí ostať vždy v kompetencii členských štátov. Zároveň vyzýva na zásadné posilnenie Európskej pobrežnej a pohraničnej stráže.

„Základom našej politiky by malo byť, aby žiaden nelegálny migrant európske hranice neprekročil. Na to by malo slúžiť zásadné personálne posilnenie spoločnej pohraničnej stráže a tiež väčšia zodpovednosť štátov za ochranu vlastných hraníc. Tí, ktorí o azyl požiadajú štandardnou cestou a je im vyhovené, nesmú byť alokovaní v členských štátoch proti ich, ani proti vlastnej vôli. Som za humanitárnu pomoc, aj za podporu ľudí, ktorí utekajú pred vojnou, prenasledovaním, či v dôsledku klimatických zmien, no táto podpora sa musí realizovať výhradne v rámci dodržiavania pravidiel a zachovania suverenity členských štátov,“ vyjadril sa europoslanec.

Viac..  EK predstavuje osvedčené postupy na zlepšenie spolupráce členov EÚ pri azylových postupoch

O mam

Odporúčame pozrieť

EK predstavuje osvedčené postupy na zlepšenie spolupráce členov EÚ pri azylových postupoch

Komisia predstavila súbor osvedčených postupov na zabezpečenie účinnosti dublinského nariadenia III, ktoré predsedníčka von der Leyenová oznámila v …

Consent choices