Stretnutie M. Šimečka a E. Macron. PHOTO: FB M. Šimečka.

M. Šimečka: Stretnutie s prezidentom Macronom je dôkazom, že v Európe máme spoľahlivých partnerov

Podpredseda Európskeho parlamentu a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa dnes v Elyzejskom paláci stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. „Slovensko po voľbách nemôže skončiť v medzinárodnej izolácii po boku Ruska, dnešné stretnutie s prezidentom Macronom je dôkazom, že spoľahlivých partnerov máme v Európe,“ vyhlásil Šimečka.

S prezidentom Macronom sme hovorili najmä o význame, ktorý majú nadchádzajúce voľby nielen pre Slovensko, ale aj pre celý región strednej Európy a vôbec EÚ. Potešilo ma, ako pozorne situáciu sleduje a ocenil som energiu, ktorú dlhodobo venuje vzťahom so Slovenskom a ostatnými krajinami v našom regióne. Zhodli sme sa, že pre Slovensko ako aj pre Francúzsko je kľúčová silná a jednotná EÚ, ktorá je garantom našej suverenity a dáva nám oveľa väčšiu silu aj v medzinárodnom merítku,“ uviedol predseda progresívcov Šimečka.

V týchto voľbách si na Slovensku vyberáme medzi minulosťou a budúcnosťou. Ide o to, či budú vládu zostavovať strany, ktorých predstavitelia vyjadrujú obdiv autoritárskemu Rusku a spochybňujú naše ukotvenie v EÚ a NATO. Alebo či uspeje naša vízia budúcnosti Slovenska – ako demokratickej krajiny, ktorá vie spolupracovať s partnermi, je nimi rešpektovaná a hrá v Európe prvú ligu. Dnešné stretnutie s prezidentom Macronom vnímam aj ako gesto podpory pre takúto víziu budúcnosti,“ uzavrel Šimečka.

Viac..  Nemecko a ďalšie krajiny žiadajú EÚ, aby zaradila iránske gardy medzi teroristov

O mam

Odporúčame pozrieť

Olaf Scholz a Emmanuel Macron vyzvali na posilnenie konkurencieschopnosti EÚ

Nemecký kancelár Olaf Scholz a francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzvali na reformy s cieľom zabezpečiť, …

Consent choices