Ivan Štefanec /KDH, EPP/ s čelnými predstaviteľmi Taiwanu. PHOTO: FB IŠ

I. Štefanec: Taiwanské firmy sú na Slovensku aj v Európe významnými zamestnávateľmi

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa v taiwanskom hlavnom meste Taipei stretol s prezidentkou a ministrom zahraničných vecí Taiwanu. Urobil tak počas svojej návštevy tejto ostrovnej krajiny. Slovenský europoslanec pred rokom spolu s vedúcim Taiwanského zastupiteľstva pri EÚ otváral na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli výstavu taiwanských orchideí, ktorá symbolizovala dobré európsko-taiwanské vzťahy.

„Taiwanské firmy sú na Slovensku aj v Európe významnými zamestnávateľmi. Stretnutie s taiwanskou pani prezidentkou bolo príjemné a otvorené. Tak, ako to medzi priateľmi býva. S taiwanským ministrom zahraničných vecí Josephom Wu sa poznáme už dlhšie a keďže mal v čase konania mojej návštevy narodeniny, dostal odo mňa aj slovenský darček. Taiwan je naším prirodzeným partnerom. Svoju ekonomiku postavil na inováciách, podpore digitalizácie a startupov. Demokracie musia držať spolu,“ uzavrel europoslanec Ivan Štefanec.

Viac..  Europoslanci Jurzyca a Štefanec: Robert Fico si dovolil urobiť to, čo si nedovolil urobiť žiadny slovenský premiér

O mam

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Taiwan je strategickým spojencom západného sveta

V Bratislave sa uskutočnila GLOBSEC konferencia s názvom „Stredná a východná Európa a Taiwan v …

Consent choices